Тимът на Болоня надви при гостуването си Лече с 3:2 в мач от 17-ия кръг на италианската Серия А, игран на „Виа дел Маре“.

Гостите откриха в края на първото полувреме чрез Рикардо Орсолини след асистенция на Никола Сансоне, а в началото на втората част Роберто Сориано удвои аванса им.

Малко след това отново Орсолини бе в прегръдките на съотборниците си след нова комбинация със Сансоне. Въпреки негативния развой на събитията за новаците, те върнаха два от трите си гола пасив чрез Кума Бабакар и Диего Фариас, но за повече нямаха време и сили и така отстъпиха на съперника.

Болоня е вече осми с 22 точки, докато Лече е близо до опасната зона, на точка от намиращия се под чертата тим на Бреша. Тимът изпусна да изплува над зоната на изпадащите след късен изравнителен гол на Алберто Граси от Парма при равенството 1:1. Преди това Марио Балотели бе извел напред гостуващия състав и изглеждаше, че Бреша ще запише нова победа навън, но Граси бе на друго мнение, донасяйки точката за „пармалатите“.