Фиорентина се класира за ¼-финалите в турнира за Купата на Италия, след като изхвърли Парма, побеждавайки го с 4:1 при изпълненията на дузпи. В редовното време и продълженията резултатът бе 2:2.

Гостите шокираха „виолетовите“ и вкараха два бързи гола през първата част. В 21-ата минута Адриан Гарсия се разписа за 1:0, а само две минути след това Анже-Йоан Бони удвои аванса на гостите.

Фиорентина върна един гол в 83-ата минута, когато Рикардо Сотил асистира на М`Бала Нзола. В 89-ата минута бе отсъдена дузпа за флоренци, която бе превърната в гол от Сотил. Така италианецът вкара двубоя в продължения.

В продълженията двата отбора не успяха да стигнат до попадение и така победителят трябваше да се реши след изпълнения на дузпи. Там възпитаниците на Винченцо Италиано бяха безупречни, след като Кристиано Бираги, Кристиан Куаме, Никола Миленкович и Лукас Белтран реализираха от бялата точка, докато два пропуска за „дуковете“ направиха Денис Ман и Дриса Камара.