Дженаро Гатузо дебютира със загуба като треньор на Наполи. Отборът му падна с 1:2 у дома от Парма. Така тимът от Неапол записа осми пореден мач без победа в Серия А.

Двубоят започна с 30 минути закъснение заради опасения за сигурността на стадиона.  Гостите поведоха още в 4-ата минута, когато Деян Кулушевски се възползва от груба грешка на Калиду Кулибали и отбеляза гол номер 500 за Парма в Серия А. Оказа се, че сенегалският защитник на Наполи се е контузил при гола и веднага беше заменен.

В добавеното време на първата част домакините получиха дузпа за нарушение на Ернани срещу Пьотър Зиелински, но след преглеждане чрез ВАР реферът промени решението си и отсъди пряк свободен удар на границата на наказателното поле.

Тимът на Гатузо все пак стигна до изравняване. Това се случи в 64-ата минута, когато Аркадиуш Милик засече центриране на Дрис Мертенс. В добавеното време на мача Жервиньо попари домакините с победен гол.

Със спечелените три точки Парма се изкачи на 7-о място, Наполи заеча 8-ата позиция.

НАПОЛИ - ПАРМА 1:2

Голмайстори: 0:1 Кулушевски 4, 1:1 Милик 64 1:2 Жервиьо 90+3

НАПОЛИ: 1. Мерет, 22. Ди Лоренцо, 44. Манолас, 26. Кулибали (5 - 13. Луперто), 6. Руи, 8. Руис, 5. Алан (63 - 14. Мертенс), 20. Желински, 7. Кайехон, 99. Милик, 24. Инсиние (79 - 11. Лосано)
Треньор Дженаро Гатузо

ПАРМА: 1. Сепе, 36. Дармиан, 2. Якопони, 22. Алвеш, 28. Галиоло, 10. Ернани, 15. Бругман, 17. Барила (66 - 8. Граси), 44. Кулушевски, 11 .Корнелиус (17 - 93. Спрокати), 27. Жервиньо