Наполи постигна класическа победа с 3:0 при домакинството на Парма от шестия кръг на Серия А. Това е трети пореден успех за неаполитанците в първенството.

Наполи поведе в резултата в 4-та минута. Аркадиуш Милик стреля, Якопини не успя да се намеси добре и Лоренцо Инсиние отблизо не пропусна да вкара.

Пьотър Желински отправи удар от средна дистанция в 21-та минута, но над напречната греда в аут.

Луиджи Сепе направи решаващо спасяване в 42-та минута, когато отрази удара на Марио Руи.

Наполи удвои своята преднина в 47-та минута, когато Лоренцо Инсиние пусна перфектен извеждащ пас към Аркадиуш Милик, който стреля от границата на наказателното поле на Парма и прати топката под напречната греда на вратата на Сепе.

Пред Милик се откри нова чудесна възможност в 78-та минута, но след удара на Милик топката премина над напречната греда на вратата на Парма.

Наполи вкара трети гол в 85-та минута, когато Симоне Верди направи отличен пробив, след което подаде към Аркадиуш Милик, който отблизо вкара в опразнената врата.

С този успех Наполи продължава да е втори в класирането с 15 точки и изостава само на три от лидера Ювентус, докато Парма е дванайсти със 7 точки.