Отборът на Бреша допусна домакинска загуба от Парма с 1:2 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия А. Резултатът бе открит от Матео Дармиан в 59-ата минута, но само три след това Даниеле Десена изравни за домакините. Все пак с много красив гол на новото попълнение на Ювентус от лятото Деян Кулушевски гостите стигнаха до три точки девет минути преди края на срещата.

Макар първото полувреме да не предложи нещ много интересно, то през вторите 45 минути  видяхме три гола, греда и още няколко добри положения.

В 50-ата минута Джанлука Капрари удари гредата след хубава атака на "дуковете.

Девет минути след това обаче все пак гостите поведоха. Прецизно подаване на Жернивьо изведе Деян Кулушевски отдясно в наказателното поле. Новото попълнение на Ювентус стигна почти до аутлинията и пусна чудесен пас успоредно на голлинията, където на зданата греда бе съвсем сам Матео Дармиан, който нямаше проблеми да реализира - 0:1.

В 62-ата минута обаче Бреша изравни след грешка на вратаря Луиджи Сепе. Той опита да намери с къс пас Симоне Якапони, но бе изпреварен от Даниеле Десена, който комбинира с Ернесто Торегроса. Топката обаче отново стигна до Десена, който я прати в обратния ъгъл на Сепе - 1:1.

Гостите стигнаха до трите точки девет минути преди края на сбълъсъка след страхотно попадение на Деян Кулушевски. След изпълнение на тъч в близост до наказателното поле на Бреша Лука Силигарди отклони с едно докосване за Кулушевски, който от границата на наказателното поле завъртя топката по чудесен начи и тя влетя неспасяемо в сглобката на вратата на Бреша - 1:2.

С тази победа "дуковете" събраха актив от 46 точки и са на десетата позиция, докато Бреша са предпоследни с 24.

БРЕША - ПАРМА 1:2

0:1 Матео Дармиан 59'

1:1 Даниеле Десена 62'

1:2 Деян Кулушевски 81'

Стратови състави на двата отбора:

БРЕША (4-4-2): 12. Лоренцо Андренаки - 29. Алесандро Семприни, 3. Алеш Матеу, 5. Даниеле Гасталдейо (к), 19. Масимилиано Мангравити - 8. Яромир Жмрал, 4. Сандро Тонали, 27. Даниеле Десена, 7. Николас Шпалек - 11. Ернесто Торегроса, 18. Флориан Айе

Старши треньор: Диего Лопес

ПАРМА (4-3-3): 1 Луиджи Сепе - 36. Матео Дармиан, 3. Кастроит Дермаку, 2. Симоне Якопони (к), 16. Винсент Лаурини - 17. Антонино Бария, 19. Ясмин Куртич, 23. Юрай Куцка - 20. Джанлука Капрари, 27. Жервиньо, 44. Дeян Кулушевски

Старши треньор: Роберто Д'Аверса