Кжищоф Пионтек отбеляза своето девето попадение за Дженоа от началото на сезона, но това се оказа недостатъчно за „грифоните“, които загубиха с 1:3 домакинството си на Парма от осмия кръг на Серия А.

И четирите гола в мача паднаха през първото полувреме, а може би най-забележителният момент в него дойде още в шестата минута, когато полският нападател на домакините Кжищоф Пятек откри резултата. За бившия играч на Краковия това бе гол в осми пореден мач за Дженоа и общо девето попадение в седем двубоя в Серия "А".

Единствено легендарният аржентински нападател Габриел Омар Батистута е тръгвал с по-дълга серия от голове в Калчото, като има попадения в първите си 11 мача за Фиорентина.

Въпреки ранното попадение, Парма направи пълен обрат още до 30-ата минута.

Лука Ригони се разписа след центриране от корнер на Лука Силигарди в 16-ата минута.

Точно 10 минути по-късно двамата размениха ролите си и Парма поведе с 2:1.

Крайното 3:1 оформи Фабио Чераволо с прехвърлящ удар с глава точно половин час след началото на срещата.

Парма постигна четвърта победа в последните пет мача от италианския шампионат.

С победата Парма излезе на седмо място с 13 точки, докато Дженоа е на десета позиция с 12 пункта.