В мач от 30-ия кръг на Серия А опашкарят Парма победи Ювентус с 1:0. Победното попадение реализира Маури в 60-ата минута на двубоя, а това беше третото поражение на шампионите в първенството.

Двата тима започнаха мача в спокойно темпо, а в 18-ата минута Йоренте падна в наказателното поле на домакините, търсейки дузпа, но съдията не отсъди такава.

Две минути по-късно Перейра стреля към вратата на Миранте, но не сполучи. В 30-ата минута Миранте спаси доста опасен удар на Видал. До края на полувремето Маркизио също пробва мерника си, но гол не падаше.

През втората част нещата не терена не се промениха. Юве контролираха топката, а Парма играеше на контри.

В 56-ата минута Маркизио пробва удар, отново несполучлив.

Стигна се до 60-ата минута когато изненадващо Маури даде преднина на домакините.

"Бианконерите" заемат първата позиция в класирането със 70 точки, а Парма са последни с 16 точки.

В друга среща от кръга Дженоа победи Каляри с 2:0. Мбайе Нианг откри резултата в 52-ата минута, а Яго Фалке удвои в 58-ата минута на срещата.

Тимът от Генуа е 9-ти с 41 точки, а Каляри са 19-ти в зоната на изпадащите с актив от 21 точки.