В двубой от 15-ия кръг на Серия А Парма победи като гост Сампдория с минималното 1:0 след попадение на Куцка. В голям грешник за домакините се превърна Фабио Куалярела, който пропусна дузпа в 77-ата минута на срещата.

Парма откри резултата след статично положение. При центриране от корнер, Куцка порази вратата на домакините от Генуа. В 39-ата минута на първата част Муру пропусна да възстанови равенството. В края на полувремето отново Самп пропусна от изгодно положение.

Сампдория стигна и до греда в 64-ата минута след удар на Габиадини, но гол така и не падна във вратата на Парма. В 77-ата минута Куалярела застана зад топката при изпълнение на дузпа, но вратарят на Парма спаси удара му, а при добавката Янкто я прати в мрежата, но гол нямаше, тъй като се намеси системата ВАР.

В крайна сметка Парма стигна до успеха и заема 8-ото място с актив от 21 точки, а Сампдория е на позиция пред зоната на изпадащите с едва 12 точки.