Отборът на Парма направи разочароващо равенство у дома срещу последния Киево в мач от 15-ия кръг ба Серия А. Мачът на стадион „Енио Тардини“ приключи при резултат 1:1. Така Киево остана единствения тим в италианския елит, който до този момент не познава вкуса на победата.

Мариуш Степински откри за гостите с попадение в първата минута на втората част, но Бруно Алвеш успя да изравни в 53-ата минута.

Гостите от Киево играха с човек по-малко близо 20 минути, но въпреки това успяха да спечелят точката, която е едва четвъртата им от началото на първенството.

„Дуковете“ пък събраха актив от 21 точки и се изравниха с 6-ия Аталанта, но заемат десетата позиция. Цели пет тима имат еднакъв брой точки.

Именно Аталанта пък нямаше проблеми при визитата си на Удинезе, побеждавайки с 3:1. И трите попадения за „синьо-черните“ реализира Дуван Сапата, който преди време защитаваше цветовете именно на Удинезе. За домакините от Удине точен бе Кевин Лазаня.

В друг мач от днешния ден Емполи надделя с 2:1 над Болоня.