Първата ракета на България Виктория Томова стартира с победа на турнира по тенис за жени на клей УТА 125 в Парма (Италия) с награден фонд 100 хиляди евро.

Поставената под номер 4 в схемата Томова победи участващата с "уайлд кард" представителката на домакините Елеонора Алвизи със 7:5, 1:6, 6:0 за 2:11 часа.

Общо седем пробива направиха двете в първия сет, но българката взе подаването на съперничката си в 12-ия гейм и поведе в резултата.

Във втората част Алвизи доминираше и загуби само един гейм, но в третия сет Томова спечели шест поредни гейма и затвори двубоя с първия си мачбол.

Българката заработи 15 точки за световната ранглиста и 1740 евро, а следващата й съперничка ще бъде обедителката от мача между Далила Якупович (Словения) и Ерика Андреева (Русия).

БТА / Автор: Ива Кръстева